Alca Group ir ne tikai ražošanas uzņēmumu apvienība. Tas ir arī nozīmīgs darba devējs Dienvidmorāvijas un Centrālās Bohēmijas reģionos, kur kopumā piedāvā vairāk nekā 1000 darbavietu.
Mēs ieguldām savos darbiniekos ilgtermiņā, nodrošinām viņiem profesionālos kursus un apmācību prasmju pilnveidošanai, kā arī piedāvājam valodu kursus darbiniekiem un viņu bērniem.

Nulles atkritumu ražošana

Mēs arī investējam videi draudzīgā ražošanā ilgtermiņā. Ražošanas ietekmes uz vidi samazināšana ir viena no mūsu augstākajām prioritātēm.
Mūsu vides stratēģija ir tīra ražošana, kurā atkritumu rašanās ir ierobežota vai tieši novērsta. Tāpēc, izstrādājot ražošanas procesus, mēs pētām, kādus atkritumus radīs konkrētais ražošanas process, un meklējam veidu, kā tos samazināt un atkārtoti izmantot tajā pašā ražošanas procesā vai citu produktu vai komponentu ražošanā.
Ražošanas procesā atkārtoti izmantojam līdz pat 90% atkritumu, atlikušie atkritumi tiek pārstrādāti un kalpo kā izejviela citam mūsu ražošanas procesam. Šķirojam atkritumus un nododam specializētiem uzņēmumiem videi draudzīgai pārstrādei.

Nulles atkritumu ražošana

Efektīva enerģijas izmantošana

Ražošanas procesā tiek ģenerēts liels siltuma daudzums, ko ziemā izmantojam ēku apsildīšanai, siltākajos mēnešos tas kalpo kā ievade triģenerācijas sistēmā, kurā absorbcijas saldēšanas iekārta to pārvērš aukstumā. To izmanto gaisa kondicionēšanai ražošanas zālēs vai dzesēšanai hidrauliskajām iekārtām ražošanā.
Pēc tam mēs papildinām savus elektroenerģijas iepirkumus ar mūsu pašu atjaunojamās elektroenerģijas ražošanu. Enerģijas piegādē ražošanas procesam ir iesaistītas fotogalvaniskās elektrostacijas, kas atrodas uz visiem ražošanas zāļu jumtiem.

Efektīva enerģijas izmantošana

Taupot ūdeni

Tīrs ūdens ir viena no svarīgākajām sociālās un ekonomiskās attīstības izejvielām. Tā patēriņš joprojām pieaug; saskaņā ar ANO pētījumu līdz 2025. gadam divas trešdaļas cilvēces būs zem ūdens patēriņa robežas vai pat cietīs no ūdens trūkuma.
Efektīvas ūdens izmantošanas tēma mums ir prioritāte ne tikai mūsu produktu ražošanā, bet arī Zemes iedzīvotāju ikdienā. Tāpēc mēs izstrādājām tualetes sistēmu ALCA ECOLOGY, kas ietver skalošanas vārstu, kas ļauj samazināt nepieciešamo ūdens daudzumu līdz standarta pieļaujamajiem minimālajiem 2/4 litriem, tādējādi ietaupot līdz 33% ūdens ar katru skalošanu.

Taupot ūdeni

Pārstrādājami produkti un iepakojums

Lai gan mūsu produkti ir izstrādāti tā, lai tie kalpotu un ir pārbaudīti, daži kalpo mūsu klientiem praktiski visu mūžu, tie ir izgatavoti no 100% otrreiz pārstrādājamiem materiāliem. Mēs to īpaši izmantojam ražošanā, kur visus plastmasas atkritumus ievadām atpakaļ ražošanas procesā.
Mēs arī izvēlamies pārstrādājamus materiālus savu produktu iepakošanai. Mēs izmantojam minimālo iepakojuma materiālu daudzumu, ko nosaka minimālais standarts, lai izvairītos no nevajadzīgiem atkritumiem. Pats par sevi saprotams, ka pārstrādes metode ir norādīta uz iepakojuma.

Pārstrādājami produkti un iepakojums

Investīcijas ainavu atjaunošanā

Cenšamies rādīt piemēru ne tikai ar savu ekoloģisko ražošanu un energotaupības produktiem, bet arī ar aktīvu līdzdalību dabas aizsardzībā un savulaik cilvēka rīcības bojāto ainavu atjaunošanā.
Alca grupas līdzīpašnieks Františeks Fabičovičs ir viens no UNESCO globālajā tīklā uzņemtā Dolni Moravas biosfēras rezervāta dibinātājiem un ilggadējiem atbalstītājiem, kas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem pasaulē.
Uzņēmuma īpašnieki ik gadu daļu peļņas iegulda arī dabas aizsardzībā, pirms divdesmit pieciem gadiem viņi uzsāka Obeliska dabas rezervāta celtniecību, unikālu un vērtīgu ainavu projektu piecsimt četrdesmit hektāru platībā, pateicoties kuriem simtiem augu un dzīvnieku sugu atgriezās augsnē.

Investīcijas ainavu atjaunošanā

Mēs atbalstām izglītību

Mums ir ilgstoša sadarbība ar skolām visā Čehijā un Slovākijā. Mēs atbalstām jaunos skolēnus, vidusskolēnus un augstskolu studentus. Mēs nodrošinām skolas ar materiāliem un palīglīdzekļiem praktiskajām apmācībām, organizējam profesionālās apmācības, izbraukumus uz ražotnēm un piedāvājam prakses un prakses vietas mūsu uzņēmumos.
Mēs esam Inspireli Education, globālas virtuālās arhitektu fakultātes un pasaulē lielākā arhitektūras konkursa Inspireli Awards biedri.
Mūsu mācību centrs Alca Academy apmāca vairāk nekā 3000 speciālistu gadā.

Mēs atbalstām izglītību

Mēs atbalstām sportu un kultūru

Neatkarīgi no tā, vai mums klājas labāk vai sliktāk, vienmēr ir kāds, kuram vajadzīga palīdzība. Tāpēc esam bijuši vairāku fondu un labdarības organizāciju ilggadējs partneris.
Mēs ik gadu atbalstām arī daudzus sporta klubus un kultūras pasākumus, piemēram, Lednices-Valtices mūzikas festivālu vai Karlovi Vari Starptautisko filmu festivālu.

Mēs atbalstām sportu un kultūru